تبلیغات
وبلاگ دوستانه دانشجویان پزشکی یزد - ورودی91 - اهرام ثلاثه ی مصر
تاریخ : پنجشنبه 13 شهریور 1393 | 09:30 ق.ظ | نویسنده : مائده سلحشور
طبق کشف دانشمندان 3 هرم اصلی از 8 هرم مصر مطابق با 3 ستاره کمربند صورت فلکی شکارچی یا جبار ساخته شده است.این امر در ظاهر هم کاملاً مشهود است .اگر با چشم غیر مسلح نیز به این صورت فلکی نگاه کنید خواهید دید که در کمربند آن دو ستاره پرنورتردریک خط قرار دارند و ستاره سوم کم نور تر است ودر انحراف کمی از دو تای قبلی قرار گرفته است.


در ساخت اهرام مصر نیز دو هرم متعلق به فرعون و بزرگتر و هرم سوم متعلق به ملکه مصر و کمی کوچکتر می باشد که با انحراف نیز ساخته شده است. در دیواره اهرام(هر سه هرم) سوراخهایی به عنوان هواکش تعبیه شده که به اتاق قبر متصل می باشد. دانشمندان با استفاده از دستگاههای لیزری پی بردند که سوراخها ی هر هرم دقیقاً مطابق با ستاره خاص آن هرم در آسمان می باشد و این امررا ثابت می کند که هواکش های هر هرم رو بسوی ستاره مخصوص آن هرم دارد.


کتاب راز منظومه جبار نوشته شده توسط بوول و آدرین گیلبرت در مورد اهرام مصر هنگام انتشار در دنیا غوغا یی برانگیخت . کتاب بطور حیرت انگیزی این مطلب را توضیح می دهد که :  بعد از 4000 سال راز اهرام کشف شد.این کتاب حاوی راز اهرام و ارتباطش با تئوری جبار است.و ادعا می کند که جوابی برای سوالی که ده ها سال موضوع مباحثات داغ بوده یافته.آیا محل قرار گیری اهرام تصادفی است و یا با یک نقشه تعیین شده است این مسئله برای دهه ها بسیار موضوع بحث بر انگیزی بوده است که تمرکز اهرام منطقه ی جیزه بیشتر از اهرام دیگر در سایر نقاط مصر است بعضی دانشمندان معتقدبودند که پراکندگی اهرام  کاملا تصادفی است اما بعضی دیگر اعتقاد داشتند که یک نقشه اصولی هندسی برای توضیح موقعیت وجود دارد.


تحقیقات بوول و گیلبرت نشان می دهد: مصریان معتقد بودند دنیای مردگان در آسمان قرار دارد و روح هر کس پس از مرگ به آسمان صعود نموده و در ستاره ای دیگر به زندگی ادامه می دهد و محل قرارگیری اهرام نمایشگر مهمترین ستاره مردگان برای آنهاستطبق این اعتقادات پادشاهان و مردم عادی بعد از مرگ نزد خدای ازیریس (خدای آفتاب ) می روند.این خدا با یک ستاره نمایش داده می شود که در صورت فلکی جبار(شکارچی) است . هر فرد یک ستاره روح دارد و هر پادشاه مرده می تواند به یکی از ستاره های منظومه جبار برود بنابراین اهرام به شکلی قرار گرفته اند که نمایش دهنده ستاره خاصی باشند که صاحب هرم  به آن رفته است. در زمان های بعد آیین جدید خورشید پرستی با آیین ستاره پرستی عوض شد اهرام سلسله های بعدی منطبق بر ریاضیات و ستاره ای در آسمان نیستند.


رتباط سه ستاره ای که در کمربند منظومه جبار قرار دارد با 3 تا از بزرگترین اهرام بهترین گواه این ادعا می باشد


این یک شباهت بر جسته است . سه ستاره در وسط صورت فلکی جبار بصورت مورب که یک ستاره کمی منحرف شده است سه هرم که یکی مقداری از خط اوریب انحراف دارد رابطه موقعیت قرارگیری اهرام و ستارگان کاملا مثل هم است . و نویسندگان موارد متعدد مشابهی را پیدا کردند که باتصادف قابل توضیح نیست

درخشندگی ستاره و اندازه اهرام جیزه شامل دو هرم که تقریبا هم ارتفاع هستند و هرم کوچکتر فقط پنجاه و سه درصد بلندی آنها را داراست کمربند جبار شامل دو ستاره تقریبا مشابه که یکی 50% درخشندگی آن یکی را داراست.و ستاره کوچکتر همانی است که به مقدار کمی از خط اوریبی که ستارگان روی آن قرار دارند انحراف دارد بیشتر اهرام در جایگاه متقارن ستاره های صورت فلکی شکارچی قرار گرفته اند .

دو هرم بزرگ در دهشور همانند دو ستاره بزرگ خوشه هایدس ( پروین) هستند دو تا از هرم های بزرگ نزدیک جیزه منطبق بر دو ستاره بزرگ منظومه جبار و اهرام ابوسیر دقیقا بر روی سر منظومه جبار قرار دارند .


Orion           Pyramids

    موقعیت ستارگان و راه شیری                                               موقعیت اهرام و رود نیل     


مرکز اهرام جیزه طوری انتخاب شده که رود نیل موقعیت راه شیری در کمربند جبار را  داشته باشد. راه شیری همانند دشتی از نی هاست در افسانه ها آمده که راه عبورفرعون برای رسیدن به دنیای مردگان است. فرعون از ساحل شرقی نیل جایی که زندگی میکرده به ساحل غربی که دنیای مردگان در آن قرار داشته سفر می کرده است. جایی که تمام آرامگا ها و اهرام در آن قرار داشتند .


a5

در درون هر یک از هرمها  اتاقهایی تعبیه شده که در آنها محورهایی به چشم میخورد در هرم بزرگ چهار محور وجود دارد دو به دو در دو اتاق قرار گرفته اند یکی به طرف شمال و دیگری به طرف جنوب که زاویه ای بین ۳۶ و ۴۵ درجه دارند محور های اتاق بالایی که اتاق شاه است از یک سو به فضای باز و از سوی دیگر به اتاق شاه ختم می شود و محور های اتاق ملکه که در پایین قرار دارند هر دو مسدودند.

Targets of the shafts


تصویر محور های درون اهرام را نشان میدهد که سمت ستارگان را نشان میدهند 


باستان شناس آلمانی استدلمن می گوید اینها محور های الگو برای روح پادشاه مرده است روح می تواند از محور شمال به تمام ستارگان فنا ناپذیر در شکل سفر کند. سه محور دیگر نیز به ستارگان دیگر مرتبتند. ستاره شناس ویرجینیایی تریمبل  متوجه شد محور جنوبی ارامگاه شاه به منظومه جبار اشاره می کند باول با محاسبات بیشتر متوجه شد پایان ساخت هرم در 100 سال بعد از آن تاریخی است که  دانشمندان برای اتمام آن پذیرفته اند زیرا این محور در تاریخی که باول می گوید کاملا به ستاره بزرگ در کمربند جبار اشاره می کند.

یافته های دیگر باول او را شگفت زده کرد در مورد اینکه محور جنوبی آرامگاه ملکه به بزرگترین ستاره در آسمان صورت فلکی شعرای یمانی اشاره می کند صورت فلکی شعرای یمانی نماینده ایزس الهه حاصلخیزی که خواهر و بزرگترین عشق ازیریس (که نماینده آن درمجوعه ی جبار است ) بوده آخرین محور به ستاره  شمالی اشاره می کند.

بنابر این می توان اهرام مصر را به عنوان دروازه ی فراعنه برای سفر به سوی ستارگان نامید.

                                                • دانلود فیلم
  • خرید vpn
  • ضایعات

  • ChatBox