تبلیغات
وبلاگ دوستانه دانشجویان پزشکی یزد - ورودی91 - سم مهلک برای مبتلایان به میگرن عصبی
تاریخ : یکشنبه 2 فروردین 1394 | 10:29 ق.ظ | نویسنده : سید حسین رضوی

متخصص مغز و اعصاب گفت: مبتلایان به میگرن عصبی از مصرف مرکبات ترش، پنیرهای کهنه،‌ سوسیس، کالباس، قهوه و شکلات بپرهیزند همچنین خواب کم یا زیاد، پرخوری، کم‌خوری، مصرف سیگار و قلیان موجب تشدید حملات می‌شود.


حمیدرضا ترابی در پاسخ به سؤال یکی از شهروندان درباره گزگز انگشتان انتشار آن به سر و سردرد شدید، اظهار داشت: ممکن است این شهروند گرامی مبتلا به میگرن عصبی باشد و لازم است جهت تشخیص و درمان به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کند.

وی افزود: میگرن به طور کلی سردردهای دوره‌ای است که بین 20 تا 30 سالگی شیوع بیشتری دارد زنان را بیشتر درگیر می‌کند و علت آن نامشخص است.

*علائم میگرن عصبی

عضو کمیته علمی انجمن MS ایران گفت: میگرن عصبی با سردردهای شدید ضربان‌دار و تهوع همراه است و گاهی در صورت تکرار حملات فرد مبتلا تغییر خُلق پیدا کرده و عصبی می‌شود. همچنین ممکن است علاوه بر میگرن دچار استرس نیز شود که این موضوع تعداد سردردها را بیشتر می‌کند.

* مبتلایان به میگرن عصبی مرکبات ترش نخورند

این نورولوژیست اظهار داشت: عوامل محیطی در تشدید حملات مبتلایان مؤثر است. بر این اساس توصیه می‌شود مبتلایان به میگرن عصبی از مصرف غذاهای پرحجم و پرچرب، برخی مواد غذایی مانند مرکبات ترش، پنیرهای کهنه،‌مشروبات الکلی، سوسیس و کالباس، قهوه و شکلات بپرهیزند همچنین خواب کم یا زیاد، پرخوری، کم‌خوری، خستگی‌های جسمانی و روانی، برخی بوها مانند عطر، مصرف سیگار و قلیان موجب تشدید حملات می‌شود.

* نوشیدن 8 تا 10 لیوان آب حملات را کنترل می‌کند

وی ادامه داد: نوشیدن 8 تا 10 لیوان آب طی روز، خواب خوب، استفاده کم از صفحه نمایشگر رایانه و گوشی تلفن همراه موجب کاهش حملات میگرنی می‌شود از طرفی رعایت بهداشت زندگی در کاهش حملات مؤثر است همچنین توصیه می‌شود مبتلایانی که زمینه افسردگی دارند یا تحت فشار روانی هستند به روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنند.

منبع: فارس

* مصرف خودسرانه‌ مُسکن ممنوع

عضو کمیته علمی انجمن MS ایران گفت: مبتلایان به میگرن عصبی از مصرف خودسرانه مُسکن بپرهیزند زیرا مصرف بی‌رویه مُسکن‌ها موجب تشدید سردرد و افزایش حملات و فرد را به درمان مقاوم می‌کند.

* رعایت بهداشت زندگی و درمان‌های پیشگیرانه میگرن را کنترل می‌کند

وی خاطرنشان کرد: درمان میگرن بیشتر جنبه پیشگیری دارد و اگر مبتلایان به توصیه‌های پزشک برای رعایت بهداشت زندگی توجه کنند و از درمان‌های پیشگیرانه بهره ببرند می‌توانند تا 80 درصد طی دوره درمانی 3 ماهه تا حدود یک سال حملات میگرن را برای چندین سال کنترل کنند.  • دانلود فیلم
  • خرید vpn
  • ضایعات

  • ChatBox